O mnie

201109031094Witam! Nazywam się Alan Zieliński. W 2016 roku zakończyłem edukację w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej z tytułem Inżyniera Informatyki. Od dwóch lat pracuję jako Developer Transact SQL w NetWorkS!. Obecnie jestem również właścicielem firmy CordaSystems, której profil związany jest z szeroko pojętym oprogramowaniem. Odkąd tylko pamiętam, zawsze interesowały mnie nowoczesne technologie. Głównie ze względu na fakt, że w bardzo zasadniczy sposób wpływają one na jakość życia codziennego.

Jeszcze jako bardzo młody człowiek zwróciłem swoją uwagę w stronę akustyki i realizacji dźwięku. Tam odniosłem kilka sukcesów przy okazji nie odnotowując żadnej większej porażki. Byłem technikiem scenicznym i realizatorem dźwięku na większości dużych imprez na terenie całego kraju. Posiadałem już praktycznie pełną wiedzę w tej dziedzinie i przeszedłem wiele komplexowych szkoleń w zakresie obsługi riderowych urządzeń jak choćby stołu SoundCraft MH4. Niestey wynagrodzenie nie było adekwatne do kwalifikacji a funduszy na własną działalność również nie było. Należało wówczas zwrócić swoją uwagę w inną stronę. Stronę, która mogła w jakikolwiek sposób zapewnić byt mi i mojej rodzinie w nie dalekiej przyszłości. Decyzja zapadła – Informatyka…

…w związku z zamiarem rozwijania się w tej konkretnej dziedzinie postanowiłem o podjęciu dalszej nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Tam też poznałem wiele interesujących mnie zagadnień. Zgłębiłem i dalej zgłębiam tajniki programowania obiektowego w różnych obecnie stosowanych językach z naciskiem na technologię JAVA. W trakcie studiów rozpocząłem staż a w wkrótce potem pracę w firmie NetWorkS!. W przeciągu dwóch lat zrozumiałem mechanikę i techniki programowania baz danych w języku Transact SQL, w którym piszę do dnia dzisiejszego. Różnorodność projektów oparta na programowaniu baz danych i aplikacji klient-serwer, bezkompromisowa czystość semantyki, grom funkcji i bibliotek do każdego nawet najbardziej egzotycznego zastosowania oraz liczne grono koderów sprawiają, że obrane przeze mnie technologie posiadają pewne niepodważalne atuty w stosunku do konkurencji. Okres studiów oraz wytężonego rozwoju w pracy zawodowej sprawiły, że…

      Po pewnym czasie ilość projektów była już stosunkowo imponująca, toteż zdecydowałem się na uruchomienie strony, na której będę mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z szerszym gronem odbiorców a także pomóc tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem wskazując ciekawe metody analizy i tworzenia zoptymalizowanego kodu. Tak właśnie zimowymi wieczorami roku 2013 powstała Corda Systems. Strona, która w głównym swoim zamyśle miała zawierać jedynie zbiór projektów. Jednak na etapie jej tworzenia i ciągłego udoskonalania za pośrednictwem CMS zmieniały się również moje koncepcje odnośnie zawartości poszczególnych działów, blogów i kategorii. Powstała pewna wizja. Zamysł stworzenia czegoś większego. Serwisu zawierającego bazę danych projektów nie tylko z kategorii TSQL i Java, ale także innych języków programowania. Na chwilę obecną, po uporządkowaniu wszystkich pomysłów geneza projektu Corda Systems wygląda następująco:

TSQL

Zagadnienia i spostrzeżenia dotyczące programowania baz danych i samego języka TSQL. Optymalizacja zapytań, alternatywne wersje kwerend.

Dział ten będzie przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników znających podstawowe zagadnienia z zakresu tworzenia procedur składowanych w MSSQL.

Java/J2EE

Techniki tworzenia aplikacji bazodanowych z naciskiem na rozwój języka WEB-owego. Sposoby rozwiązywania problemów i metodyka poszukiwania błędów w językach JAVA/J2EE. FrameWork PrimeFaces.


     Pragnę podkreślić, że wszystko to jest tylko i wyłącznie moją wizją. W ramach wolnego czasu będę starał się wypełniać zawartość strony nowym kontentem.

Z pozdrowieniami.

Alan Zieliński.

Wszelki prawa zastrzeżone przez CordaSystems